I Komunia Święta 2017

I Komunia Święta
Tego roku I Komunia Święta przebiegła w kameralnym gronie. Trójka dzieci - dwóch chłopców i dziewczynka 14 maja 2017 roku na Belleville’u przyjęła pierwszy raz życiu Komunię Świętą.

Choć było nas mało (dzieci i rodziny)  myślę, że między innymi z tego powodu dzieciom było łatwiej przeżyć ten szczególny dzień w radości i spokoju. Mszę Świętą sprawowało dwóch księży, oczywiście nasz drogi proboszcz Ks. Mateusz, oraz jakże lubiany przez parafian Ks. Paweł. Nabożeństwo zaczęło się od prośby dzieci o błogosławieństwo rodziców,  następnie wchodząc do kaplicy na ustach dzieci i osób uczestniczących we Mszy Świętej brzmiała pieśń "Oto jest dzień", jakże piękna i w pełni oddająca charakter  tego dnia. Na wejście dzieci przeczytały wierszyki do  Pana Jezusa - z czym do niego przychodzą,  choć z lekkim stresem,  byli rewelacyjni,  choć wiadomo, że nie to było tego dnia najważniejsze.  Czynny udział brali też rodzice oraz bliska rodzina dzieci komunijnych.  Czytania oraz psalm zostały wykonane właśnie przez najbliższych dzieci.  Dzieci natomiast przeczytały modlitwę wiernych oraz złożyły dary. Następnie nadszedł długo wyczekiwany moment - Komunia Święta.  Wierzę, że chwila przyjęcia pierwszy raz Pana Jezusa do serca, była dla nich cudownym przeżyciem. W podziękowaniu za ten szczególny dzień oraz wszystkie łaski, jakie Pan na nas zsyła każdego dnia, dzieci komunijne oraz dzieci z katechezy,  zaśpiewały przepiękną pieśń "Niech cała ziemia Panu odda cześć".  Po podziękowaniach dla najważniejszego gościa Pana Jezusa, przyszedł czas na podziękowania dla naszych drogich Księży.  Dzieci wyrecytowały wiersze oraz wręczyły kwiaty. Podziękowania należą się też naszej kochanej Izie, która wraz z dziećmi komunijnymi oraz z katechezy przygotowała oprawę muzyczną i poświęciła swój czas. Także i naszemu "parafialnemu fotografowi" składamy podziękowania za uwiecznienie tych szczególnych chwil na zdjęciach. Wszystkim,  którzy dzielili z nami ten uroczysty dzień Komunii "BÓG ZAPŁAĆ".  
Wierzę,  że przygoda którą zaczęły nasze dzieci, przygoda z Panem Jezusem, będzie trwała przez całe ich życie, że idąc ścieżkami życia będą szły trzymając Go za rękę.  Niech Pan Im Błogosławi.

 


B.T.          

 

 DSC 6901 00003

DSC 6913 00016